24 maja 2026
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
-
NABOŻEŃSTWA MAJOWE są odprawiane o 17.40.
-
Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja od 12.30 do 18.00.
-
WIECZÓR UWIELBIENIA. Zapraszam na modlitewne uwielbienie prowadzone przez Siostry Samarytanki w roku setnej rocznicy powstania w sobotę 30 maja o 19.00. Będzie też możliwość spowiedzi w tym czasie przed odpustem parafialnym.
-
Uroczystość TRÓJCY ŚWIĘTEJ, a jednocześnie w naszej parafii Odpust, przypada na niedzielę 31 maja. Zapraszam na Mszę odpustową z procesją wokół kościoła na 11.30. Dzieci komunijne i rocznicowe mogą przyjść w strojach. Gościć będziemy ks. Henryka Brenia, proboszcza rodzinnej parafii ks. Dawida.
-
Kawa i herbata w stodole. W przyszłą niedzielę otwieramy na nowo miejsce spotkań przy kawie i herbacie w naszej stodole. Zapraszamy w każdą niedzielę po Mszach o 9.00 i 11.30.
-
Instalacja proboszcza. W niedzielę 7 czerwca na Mszy o 11.30 ksiądz Dziekan obrzędem liturgicznym oficjalnie wprowadzi na urząd proboszcza dotychczasowego administratora parafii.
-
PIKNIK PARAFIALNY. Zapraszam wszystkich na rodzinny piknik w naszej parafii w niedzielę 14 czerwca.
-
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE przed piknikiem parafialnym będzie w czwartek 28 maja o 19.00.
-
PRZEGLĄD PIEŚNI RELIGIJNEJ. Kontynuują zwyczaj lat poprzednich podczas pikniku odbędzie się przegląd pieśni. Może wystąpić każdy indywidualnie, rodzinnie lub grupowo. Zapisy u księży.
-
Spotkania KÓŁ RÓŻAŃCOWYCH odbędzie się w poniedziałek 25 maja. Rozpoczniemy Mszą św o 18.30.
-
Zapraszamy członków Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych Diecezji Warszawsko-Praskiej do udziału w II Diecezjalnym Zjeździe Rad Parafialnych. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Uczniowie Misjonarze” i będzie okazją do wspólnej modlitwy, formacji, rozmowy oraz budowania współodpowiedzialności za życie parafii. W programie przewidziano między innymi spotkanie z gościem specjalnym, Szkołę Nowej Ewangelizacji oraz koncert. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego zaproszenia wideo, przeczytania zapowiedzi w Radiu Warszawa i zapisania się przez system na stronie: radyparafialne.pl
-
-
W ostatnią niedzielę miesiąca, 31 maja, taca będzie przeznaczona na inwestycje w parafii. Obecnie są kończone następujące inwestycje, na które potrzebujemy jeszcze środków: remont organistówki(spłaciliśmy już dach – 36 000 oraz remont pomieszczeń), porządkowanie terenu wokół organistówki (potrzebujemy 7900), kancelaria parafialna (potrzebujemy 3000, spłaciliśmy już 59000), konfesjonał (potrzebujemy 14 000, spłaciliśmy już 22 000).
- PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH. Pielgrzymka dzieci i ich rodziców na Jasną Górę odbędzie się 10 czerwca. Zapisy u P. Kingi Chacińskiej.
-
KANCELARIA PARAFIALNA w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek i sobotę 8.00-9.00.
-
Zachęcam do czytania tygodnika „IDZIEMY”.
-
ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU. Zapraszam w każdą środę po Mszy o 18.00.
-
GODZINA ŚWIĘTA. Modlitewne czuwanie prowadzone prze grupę modlitewną w każdy czwartek 17.00-18.00.
-
SCHOLA DZIECIĘCA spotyka się w czwartki o 17.00.
-
MŁODZIEŻ OAZOWA spotyka się w piątki. Rozpoczynamy Mszą o 18.00.
ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
SEBASTIAN DĄBKOWSKI, kawaler, par tutejsza,
WERONIKA KUR, panna, par tutejsza. Zapowiedź pierwsza.


